Využívání arteterapeutických technik při skupinové práci se stalo nedílnou součástí námi poskytované podpory již od roku 2004. Arteterapie či svobodné tvoření lidem se zdravotním znevýhodněním (především těm, kteří mají za sebou nějakou traumatickou událost, potíže s vyjadřováním, komunikací) nabízí bezpečné prostředí pro vyjádření se jinými prostředky, než verbálními a umožňuje zpracovat či uvolnit emoce spojené s různými traumaty.

Od roku 2018 probíhají pravidelná „arteterapeutická středeční setkání“, která nabízí individuální i skupinové tvoření, s cílem posílit vnímání výtvarné tvorby jako možné formy autorelaxace či arteterapie. Nečiní si ambice analyzovat či diagnostikovat, nabízíme prostor pro svobodné vyjádření, které „léčí“ v průběhu samotného výtvarného procesu.

Arteterapeutický ateliér je otevřen všem, kteří přicházejí s otevřenou myslí a chutí tvořit, tedy nezávisle na věku, zdravotním stavu….. Pokud tedy v sobě objevíte onu chuť tvořit a máte ve středu odpoledne (13,30 – 15,00) čas, kontaktujte nás prostřednictvím mailu dilny_tvorivosti@seznam.cz či na mob. 774 372 796, rádi vám sdělíme bližší informace.

Aktivita je součástí projektu „S kondicí hravě“, který podpořil Magistrát hlavního města Prahy.

Novinky

Hledáme posilu na pozici Terénní pracovník/ice sociální rehabilitace
Do našeho týmu hledáme posilu na...
Celý článek >
„Naruby, a přitom životu na dosah“ – výstava a vernisáž Dílen tvořivosti
S laskavou podporou Fortna Vás zveme...
Celý článek >
Rok 2023 v číslech
V průběhu r. 2023 jsme měli...
Celý článek >