Dílny tvořivosti byly jedním z prvních poskytovatelů sociálních služeb v České republice, který nabízel komplexní a koordinovanou podporu zahrnující metodu case managementu.

Case management, nebo-li případové vedení je přístup napomáhající k lepší koordinaci, efektivitě při poskytování služeb ve fragmentovaném systému péče. Jde o specifickou metodu komunitní práce a dlouhodobé podpory provázející klienta napříč celého systému sociální a zdravotní péče. Case management jsme v naší organizaci rozvíjeli již od roku 2005 (tehdy podpora primárně cílila na osoby, kteří se potýkali se závažnými následky poškození a poranění mozku).

V roce 2010 jsme na toto téma také pořádali odbornou interdisciplinární konferenci Case management – most mezi zdravotní a sociální péčí. Konference byla určená lidem z oboru neurologie, neuropsychologie, psychiatrie, psychologie, fyzioterapie, ergoterapie a všem, kteří s uvedenou cílovou skupinou pracují. Primárním cílem konference bylo sdílení mezioborových znalostí a zkušeností v oblasti práce s lidmi s postižením a prohlubování spolupráce mezi jednotlivými obory.

Nyní na tuto cestu navazujeme. Case management bude pilířem námi poskytované podpory v rámci služby sociální rehabilitace.

Novinky

Výlet do Útulku pro opuštěná zvířata
Dne 30.11.2022 podniknou zájemci z Dílen...
Celý článek >
Setkání v Bílé vráně
Dne 23.11. se účastníci pobytového soustředění...
Celý článek >
Projekt Transformace
S naší službou sociální rehabilitace jsme...
Celý článek >