Také díky podpoře a sportovnímu nadšení řady z vás nově nabízíme podporu v rámci projektu Pomáháme nabrat síly. Projekt nabízí podporu rodinám v každodenní péči o dítě či mladého člověka se zdravotním postižením. Nabídne takovou péči, která v sobě snoubí potřeby dítěte či mladého člověka se ZP i pečujících osob.

Projekt cílí na rodiny s jedním či více členy se zdravotním znevýhodněním. V jeho první fázi se zaměříme zejm. na děti a mladé lidi ve věku 7 – 26 let z Prahy a nejbližšího okolí.

Nabízená podpora umožní rodinám – pečujícím – získat čas pro řešení osobních záležitostí, seberealizaci a odpočinek, řešit aktuální nepříznivou nebo krizovou životní situaci. Dětem a mladým lidem se zdravotním postižením zajistíme individuální péči, umožníme jim zapojit se do různých aktivit, při kterých mohou získávat další dovednosti a posilovat svoje schopnosti.

Co nabízíme:
– komplexní podporu zahrnující podporu case manažera i sociálního pracovníka poskytovanou v místě vašeho bydliště i u nás v organizaci
– dětem a mladým lidem se zdravotním postižením zajistíme individuální péči, umožníme jim zapojit se do různých aktivit, při kterých mohou získávat další dovednosti a posilovat svoje schopnosti
– sociální poradenství (poskytované osobně, online či telefonicky)
– zprostředkování dalších forem pomoci a podpory (dobrovolníků, dárců, neformální pomoci lidí v podobné životní situaci – svépomocné skupiny pro pečující, nabídku vzdělávacích akcí ….)

Kontakt: mob. 777 082 172, 608 372 796
e-mail: dilny_tvorivosti@seznam.cz, metodik@dilnytvorivosti.cz

Námi nabízená podpora je realizována v rámci pilotního projektu Pomáháme nabrat síly, v průběhu kterého ověřujeme podobu námi připravované služby, dokončujeme její metodiku. V této pilotní fázi vám naši podporu můžeme nabídnout zdarma. Prosím, berte v potaz, že se zatím nejedná o registrovanou sociální službu.

Projekt je realizován za podpory Nadace ČEZ, Nadace dětský mozek, Nadace Naše dítě a MČ Praha 7.

Novinky

Hledáme posilu na pozici Terénní pracovník/ice sociální rehabilitace
Do našeho týmu hledáme posilu na...
Celý článek >
„Naruby, a přitom životu na dosah“ – výstava a vernisáž Dílen tvořivosti
S laskavou podporou Fortna Vás zveme...
Celý článek >
Rok 2023 v číslech
V průběhu r. 2023 jsme měli...
Celý článek >