Kristýna Kužvartová vystudovala obor Socha a prostor pod vedením prof. Jiřího Beránka na plzeňské Fakultě designu a umění. Z instalací na pomezí land artu a architektury je nejrozsáhlejším dílem Kapka v kapli sv. Jana Nepomuckého nedaleko Klatov (mimochodem je to to nejhežčí „v krajině“, co jsem za poslední roky viděla, byť jen na fotografiích), které vznikalo v rámci projektu Zaniklé a ohrožené kostely (EHMK Plzeň 2015). Skrze scénograficky laděné instalace, touhu rozpohybovat objekty a být v interakci s divákem se v posledních letech dostala do divadelního prostředí. V roce 2019 realizovala spolu s Aidou Mujacič projekt Druhá kůže, momentálně spolupracuje s Eliškou Benešovou na tanečním představení Cube. Od roku 2015 se každoročně podílí na výrobě masek pro satirický karneval Sametové posvícení a účastní se kamenosochařských sympozií.

Ukázka prací: www.kriku.cz

Kristýně velké díky a vy ostatní – nenechte si její práci ujít!

Benefiční projektu Naruby se v plné své kráse představí v roce 2022. Ale myslím, že už nyní můžeme nahlédnout pod pokličku toho, co se chystá.

„Koncept projektu Naruby je tvořen jaksi proti zavedenému pořádku a logice věci, aby podtrhl schopnost vyrovnat se s daností nové nelehké situace. Na počátku procesu tvorby knihy není textová předloha, ale pouze téma „Naruby“ ….

Prostřednictvím knihy a výstavy nám představí život lidí, kteří prodělali život ohrožující událost a potýkají se s následky těžkého poškození mozku.

Novinky

Hledáme posilu na pozici Terénní pracovník/ice sociální rehabilitace
Do našeho týmu hledáme posilu na...
Celý článek >
„Naruby, a přitom životu na dosah“ – výstava a vernisáž Dílen tvořivosti
S laskavou podporou Fortna Vás zveme...
Celý článek >
Rok 2023 v číslech
V průběhu r. 2023 jsme měli...
Celý článek >